Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

AUKCJA SZTUKI 03/12/2023 - 10/12/2023 20:00

10.12.2023 20:00

NOC MUZEÓW w Galerii Blue-S

26.04.2018 13:31

"Noc Muzeów w Galerii Blue-s".

Juz 19 maja zapraszamy na „Noc Muzeów”. Co roku organizujemy dla Państwa wystawę naszych najlepszych artystów z Polski i Ukrainy.  W tym roku zaprezentujemy wyselekcjonowane, nowoczesne obrazy olejne, grafiki i rzeźby europejskich mistrzów sztuki współczesnej. Galeria Blue-S zaprasza mieszkańców Ursynowa i nie tylko na "Noc Muzeów w Galerii Blue-S". W naszej kolekcji malarstwa i grafiki znajdują się dzieła Edwarda Dwurnika, Mariusza Lewnadowskiego, Tomasza Sętowskiego, Alexandra Dobrodiya, Zdzisława Majrowskiego - Meyro, Gennadiya Tishchenko, czy też Jaroslava Kachmara i nie tylko! Podziwiać można dzieła sztuki ponad 100 artystów z Polski i Europy wschodniej.

Będzie to unikalna podróż przez bogactwo rozmaitych stylów malarskich, technik oraz kompozycji autorstwa artystów z naszego regionu Europy. Od klasycznych, hiperrealistycznych martwych natur w stylu holenderskim, przez ekspresjonistyczne i impresjonistyczne obrazy olejne, po surrealizm, realizm magiczny oraz najbardziej emocjonalne abstrakcje.

 

W ursynowskiej Galerii Sztuki Współczesnej będzie można podziwiać zbiory malarstwa i grafiki i rzeźby.

Specjalnie na tą wyjątkową okazję eksponujemy w Galerii niespełna tysiąc obrazów.

Prócz wspaniałej kolekcji dzieł sztuki  odbędą wykłady poświęcone inwestycjom na polskim rynku sztuki.
Zapraszamy Państwa do Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S na niesamowitą pełną artystycznych wrażeń „Noc Muzeów” już 19 maja 2018 roku!

PROMOCJA PIĄTEK 13 !!

13.04.2018 12:53

PROMOCJA

**-13%**na obrazy przedstawiające Tulipany autorstwa Edwarda Dwurnika oraz
**-31%** od ceny galeryjnej lub on-line na wszystkie pozostałe obrazy!!

 

Promocja obowiązuje w dniu 13.04.2018

 

Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego – wystawa malarstwa Zdzisława Majrowskiego-Meyro

23.03.2018 09:00

Galeria Sztuki Współczesnej Blue-S serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą twórczości znakomitego artysty Zdzisława Majrowskiego-Meyro.

Wystawę  organizujemy  przy współpracy z Domem Aukcyjnym Art In House.

Wystawa obrazów Zdzisława Constantina Majowskiego-Meyro, która odbędzie się w Domu Aukcyjnym Art  In House  to przekrój twórczości tego uznanego w świecie artysty. Obraz zmian i emocji, które towarzyszyły artyście na przestrzeni ponad 40 lat pracy artystycznej. To emocjonalne abstrakcje 
w różnych technikach, o różnorakim charakterze. Kluczowym aspektem wystawy są zmiany, jakie zachodziły w jego indywidualnej formie przekazu artystycznego

Zdzisław Majrowski, pseudonim Constantin Meyro to wybitny przedstawiciel polskiej sztuki współczesnej. Europejski malarz średniego pokolenia,  artysta, którego cechuje ogromna pracowitość oraz mistrzowsko opanowany warsztat.

Urodził się 29 maja 1952 roku. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskał w roku 1979 na wydziale Architektury Wnętrz. 
Zaledwie dwa lata po ukończeniu akademii, w 1981 roku miała miejsce pierwsza wystawa w życiu Zdzisława Majrowskiego, która odbyła się w Monachium.
Jego malarska podróż w poszukiwaniu własnych form wypowiedzi i samego siebie rozpoczęła się na dobre w połowie lat ’80 XX wieku. Przez całe lata malował cykle figuratywnych obrazów. Zanim stworzył swój własny, niepowtarzalny styl przeszedł przez prawie wszystkie etapy malarstwa współczesnego. Od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Przeszedł od klasycznego rysunku 
do deformacji aż po konstruktywizm.

Zdzisław Majrowski stale rozwija i udoskonala swój styl i warsztat.
Obrazy artysty znajdują się w wielu galeriach sztuki współczesnej oraz w prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce oraz Japonii. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy "Funds Europe". Jego twórczość to doskonała inwestycja nie tylko dla wytrawnych koneserów. 

Zdzisław Majrowski-Meyro posługuje się techniką malarską impasto, tworzy kontrasty barwne, walorowe oraz fakturowe. Jego obrazy olejne to feeria barw i kształtów.
Wyjątkowość abstrakcji tego niezwykle utalentowanego artysty polega, 
nie tylko na zaskakującej technice i harmonijnej kompozycji, ale również szerokiej interpretacji dzieła pozostawianej odbiorcom.

Kuratorem wydarzenia jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House.

Wystawę Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego można oglądać w Domu Aukcyjnym Art in House przy Al. Jerozolimskich 107 w Warszawie, od 23 marca do 5 kwietnia w godz. 9:00-19:00.

DZIEŃ KOBIET PROMOCJA

01.03.2018 10:00

 

Dzień kobiet w Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S
Promocja z okazji Dnia Kobiet! Od 1 do 10 marca w Naszej Galerii Blue-S rewelacyjne rabaty!
-20% na serię „Tulipany” Edwarda Dwurnika oraz -30% od ceny galeryjnej lub on-line na pozostałe obrazy z kategorii KWIATY.

Walory estetyczne oraz wrażeniowe kwiatów wykorzystywane są w malarstwie przede wszystkim w celach ozdobnych, by uatrakcyjnić kompozycję martwej natury, jednak mają też znaczenie symboliczne.

Święto Kobiet to nie tylko tradycyjna romantyczna kolacja w dobrej restauracji. To także okazja, aby w mniej sztampowy sposób niż zwykle uczcić  ten dzień.
Idealnym prezentem dla każdej kobiety z pewnością będzie coś co lepiej niż słowa opisze ich urodę, mądrość, zaradność i delikatność. W tym pięknym dniu, w dniu ich święta doskonałym podarunkiem może być obraz. Obraz jako ponadczasowy prezent, który będzie cieszył oko przez lata, a w miarę upływu czasu jego wartość materialna i sentymentalna będzie rosła. Tylko sztuki piękne są w stanie dorównać kobiecym wdziękom i zdolnościom, także Galeria Sztuki Współczesnej Blue-S poleca szczególnie w takim dniu Malarstwo, Rzeźbę i Muzykę!

Seria „Tulipany” wybitnego polskiego malarza Edwarda Dwurnika to bardzo nowoczesne obrazy przedstawiające zmultiplikowane jednobarwne kwiaty.
Obrazy te cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno kolekcjonerów, jak i inwestorów lokujących kapitał w dziełach sztuki współczesnej. Kontrastowe zderzenie czystych, żywych barw i prosta, nieskrępowana forma, wdzięczna tematyka obrazu w połączeniu z niewielkim formatem tej pracy sprawia, że jest to idealny obraz np. na prezent.


Seria najnowszych obrazów przedstawiających tulipany to najmniejszy format obrazów artysty Edwarda Dwurnika, jaki dostępny jest w naszej galerii. Tulipany z 2018 to nowoczesne obrazy przedstawiające pojedynczego, tulipana, na pasiastym zielonym tle.

To kontrastowe zderzenie barw i prosta, nieskrępowana forma w połączeniu z niewielkim formatem tej pracy sprawia, że pięknie będzie się prezentował zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach domu czy Państwa biura.Dzięki zamalowanym bokom, obrazy akrylowe z serii Tulipany 2018 można bardzo ciekawie oprawić, do czego oczywiście serdecznie zachęcamy!

Prócz niewielkich pojedynczych tulipanów znanyw świecie sztuki malarz Edward Dwurnik stworzył w roku 2017 obrazy olejne znacznie większych rozmiarów. W Naszej Galerii Sztuki Współczesnej dostępne są obrazy Edwarda Dwurnika o wymiarach począwszy od 24 x 30 cm, skończywszy 46 x 55 cm. Te dzieła sztuki współczesnejsygnowane są od frontu (prawy, dolny róg) oraz z tyłu. 
Te proste kwiaty o dynamicznej formie już stały się kultowym, pożądanym dziełem sztuki. Edward Dwurnik przedstawia zmultiplikowane złote, liliowe, czerwone i żółte tulipany, na zielono-niebieskim tle. Bardzo charakterystyczny dla artysty jest linearny obrys tulipanów i teksturowe wypełnienia jednolitym kolorem. 

WALENTYNKOWA PROMOCJA

13.02.2018 14:35

 

WALENTYNKOWA PROMOCJA
Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S to rewelacyjna zniżka
-20% na kultowe, nowoczesne obrazy olejne przedstawiające Tulipany autorstwa Edwarda Dwurnika oraz
-30% od ceny galeryjnej lub on-line na wszystkie dzieła sztuki z kategorii KWIATY.
Obrazy olejne autorstwa Edwarda Dwurnika to szalenie interesujące obiekty dla kolekcjonerów i inwestorów w polską sztukę współczesną.Te bardzo nowoczesne, minimalistycznie przedstawione kwiaty, kontrastowe zderzenie czystych, żywych barw i prosta, nieskrępowana forma w połączeniu z niewielkim formatem tej pracy sprawia, że jest to idealny obraz np. na prezent.

Tulipany, to temat w malarstwie Edwarda Dwurnika, który w ostatnim czasie wyjątkowo zyskuje na popularności. Obecnie rozchwytywane są tulipany Dwurnika –
bestellerowe obrazy przedstawiające pojedynczego czerwonego lub pomarańczowego tulipana, na chłodniejszym, granatowo-biało-niebieskim tle. Te niewielkie dzieła sztuki, symbolicznie przedstawione kwiaty, będą idealne na walentynkowy prezent, jako trwały, ponadczasowy symbol miłości i piękna.
Seria „Tulipany” to nie tylko pojedyncze ekspresyjnie namalowane kwiaty. To również obrazy olejne, na których w szeregach przedstawione są zmultiplikowane tulipany o jednolitym kolorze płatków np. żółtym, czerwonym, lila czy pomarańczowym. Kwiaty te pięknie uzupełnia kontrastowe tło o nasyconych, intensywnych kolorach. Edward Dwurnik jest wybitnym polskim malarzem i grafikiem, jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. To jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją (m.in. udział w "documenta 7" w Kassel w 1982 roku). Także - jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki. 

Kwiaty w malarstwie to niesłychanie wdzięczny temat przewodni kompozycji. Ich walory estetyczne, wrażeniowe, wykorzystywane są przede wszystkim w celach ozdobnych, by uatrakcyjnić kompozycję martwej natury. Wiemy, ze to właśnie symboliczne, eleganckie, pojedyncze kwiaty czy całe bukiety są  doskonałym podarunkiem na każdą okazję. Jednak sam kwiat, choćby i najpiękniejszy nie jest trwały. Proponujemy Państwu najlepsze rozwiązanie tego problemu! Subtelny, zniewalający pojedynczy kwiat róży, bzu czy konwalii, najpiękniejsze bukiety, kompozycje kwiatowe pędzla naszych najlepszych artystów Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S na warszawskim Ursynowie.

Wszystkie kolory natury

od 01.09.2017 do 10.12.2017


OSTATNI WEEKEND WYSTAWY!

09-10 grudnia 2017.Z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję największej wystawy, jaką mieliśmy przyjemność zorganizować przy współpracy z Ogrodem Botanicznym PAN w Powsinie.

Na ponad 720 mkw powierzchni wystawienniczej prezentujemy ponad 500 unikatowych dzieł sztuki z naszej bogatej kolekcji.

"Wszystkie kolory natury" to wystawa, która ukazuje przekrój twórczości artystów z naszego regionu Europy. Zarówno z Polski jak i krajów sąsiedzkich.

Wszystkie, prezentowane dzieła sztuki są dostępne od ręki w promocyjnych cenach, z rabatami sięgającymi do 50%!
Wstęp wolny (w cenie biletu do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie).
Wystawa trwa od 1 września do końca sezonu.


CENTRUM EDUKACYJNO - KONFERENCYJNE “NATURA ET ARS”
w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie, 
ul. Prawdziwka 2, 02-973 Warszawa

Dojazd: https://goo.gl/maps/8VGuKdqzmsN2

Zapraszamy serdecznie!
 

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal17

29.08.2017 16:16

Szanowni Państwo,

zapraszamy sedecznie do naszej siostrzanej Galerii Sztuki Współczesnej Foksal 17.

Galeria przy ul. Foksal 17 to nasz nowy projekt, który powstał na początku czerwca tego roku.
W tej młodej jeszcze stażem galerii, prezentujemy dzieła najwybitnieszych artystów z naszej kolekcji obrazów, w wygodnej i prestiżowej lokacji, jaką jest ścisłe i zabytkowe centrum Warszawy.

Nie zamykamy się na żaden gatunek malarstwa współczesnego, dlatego Foksal 17 to przede wszystkim przekrój wysokiej klasy polskiej sztuki nowoczesnej. Od współczesnych martwych natur w holenderskim stylu, po ekspresyjne i emocjonalne abstrakcje, od małych do dużych formatów i od grafik po malarstwo olejne, dzięki czemu każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Każdy z obrazów, rzeźb, gobelinów czy instalacji artystycznych z naszej bogatej kolekcji dzieł sztuki współczesnej można, po ówczesnym umówieniu, obejrzeć w jednej z naszych galerii, czyli na Ursynowie lub w Centrum Warszawy.

Już wkrótce, pod adresem http://www.foksal17.pl/ będą mogli zobaczyć Państwo nową odsłonę strony internetowej tego projektu.
 

Serdecznie zapraszamy!

Galeria Sztuki Współczesnej Foksal17 Warszawa www.foksal17.pl Malarstwwo Obrazy Olejne
 

Wiosenna Promocja

od 21.03.2016 do 30.04.2016

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej świeżej, wiosennej promocji.
 
Już teraz, aż do końca kwietnia 2016 czekają na Państwa atrakcyjne rabaty, na wybrane dzieła sztuki sięgające do -30%!
 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

Przykładowe ceny:
 

Edward Dwurnik:

1. Abstrakcja XXX. - 5.000 zł (7.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1672

 

2. Abstrakcja XX. - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1673
3. Rypin - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1773
 
4. Łomża - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1763
 
5. Brodnica - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1762
 
6. Jedwabne - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1761
 
7. Dobre - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1760
 
8. Chojna - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1759
 
9. Zambrów - 2.500 zł (3.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1758
 
10. Kolno - 2.500 zł (3.500)

http://www.blue-s.pl/item.php?id=1703
 

Zdzisław Majrowski - Meyro

1. Canzona - 5.200 zł (7.800)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1306
 
2. Chicago 1 - 5.200 zł (7.800)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1304
 
3. Chicago 2 - 5.200 zł (7.800)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1305
 
4. Miejska dżungla - 9.800 zł (14.800)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1404
 
5. Kwiaty VII - 13.000 zł (19.500)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1230
 
6. Kryształy słońca - 28.000 zł (42.000)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=838
 
7. Termopile - 16.000 zł (25.000)
http://blue-s.pl/item.php?id=1342
 
 
Wojciech Piekarski:
 
1. Martwa natura - 2.100 zł (3.200)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=1746

 
Gennadiya Tishchenko:
 
1. Martwa natura - 2.200 zł (3.400)
http://www.blue-s.pl/item.php?id=374

 
Aleksandra Dobrodij:
 
1. Mgła o poranku - 4.800 zł (7.300)

http://www.blue-s.pl/item.php?id=2121

 

 

Wystawa "Wszystkie kolory natury"

od 01-09-2015 do końca sezonu!

Zapraszamy na największą wystawę, jaką mieliśmy przyjemność zorganizować przy współpracy z Ogrodem Botanicznym PAN w Powsinie.

Na ponad 720 mkw powierzchni wystawienniczej prezentujemy ponad 550 unikatowych dzieł sztuki z naszej bogatej kolekcji.

"Wszystkie kolory natury" to wystawa, która ukazuje przekrój twórczości artystów z naszego regionu Europy. Zarówno z Polski jak i krajów sąsiedzkich.

Wszystkie, prezentowane dzieła sztuki są dostępne od ręki w promocyjnych cenach, z rabatami sięgającymi do 50%!
 

Wstęp wolny (w cenie biletu do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie).
Wystawa trwa od 1 września do końca sezonu.


CENTRUM EDUKACYJNO - KONFERENCYJNE “NATURA ET ARS” 
w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie, 
ul. Prawdziwka 2, 02-973 Warszawa

Zapraszam serdecznie!


Paweł Korzeniewski właściciel Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S.

Abstrakcyjne Formy Natury

od 18-07-2015 do 31-08-2015

Elektroniczny katalog Zdzisława Majrowskiego.

17.05.2015 10:26

Kliknij w okładkę, aby otworzyć elektroniczny katalog.

Świąteczna promocja.

Grudzień 2014

Zapraszamy do Galerii Blue-S!

Tylko w grudniu rabaty aż do 50% na wybrane dzieła sztuki z naszej bogatej kolekcji!

Ponad 1500 obrazów polskich i ukraińskich artystów!

Nie przegap okazji!

 

Sztuka dla młodych

Grudzień 2014

Zapraszamy serdecznie do Sali Zabaw Spuki Boo przy ul. Puławskiej 326 (budynek z EnelMed) na wystawę z kolekcji Galerii Blue-S pt. "Sztuka dla młodych".

Jest to wystawa oryginalnych, ręcznie malowanych obrazów o tematyce dziecięcej / młodzieżowej.

Obraz to idealny prezent pod choinkę!

To wspaniały podarunek, na całe lata!

Dziki sztuce budujemy wrażliwość dziecka, oraz bardzo silną więź z rodzicem.

Obraz to niepowtarzalny, unikatowy przedmiot (nie ma dwóch takich samych), który najczęściej zostaje w rodzinie na całe pokolenia (w przeciwieństwie do zabawek, którymi dziecko traci ainteresowanie w stosunkowo krótkim okresie)!

Zapraszamy!

www.spukiboo.pl

Fotorelacja dostępna na portalu Facebook.

 

 

Wernisaż wystawy Yaroslava Kachmara

od 01.10.2014 do 30.11.2014

Szanowni Państwo. Zapraszam serdecznie w imieniu własnym jak i Yaroslava Kachmara na wernisaż wystawy jego grafik, który odbędzie się w czwartek 02.10.2012 o godzinie 18:00 w Broadway Cafe przy AL. K.E.N. 52 LOK. U5. Jest to pierwsza z cyklu trzech wystaw grafik ukraińskich artystów ze zbiorów Galerii Blue-S. Wystawa prac Yaroslava Kachmara zakończy się 30.11.2014, warto jednak zwiedzić ją dwukrotnie ze względu na zmianę ekspozycji od 01.11.2014.
W programie wernisażu m.in. spotkanie z artystą oraz właścicielem Galerii Blue-S Pawłem Korzeniewskim. Zapraszam również na poczęstunek.

Twórczość Yaroslava Kachmara została niejednokrotnie doceniona na prestiżowych wydarzeniach artystycznych. Ludzie o zgoła odmiennych gustach jednoczą się widząc przekrój twórczości tego twórcy. Co prawda każdy lubi inny styl czy nawet dwie różne prace o podobnej tematyce, ale najważniejsze jest to, że Yaroslav Kachmar dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców. Jego prace kupują zarówno galerie, prywatni kolekcjonerzy jak i muzea na całym świecie.
Nic nie jest proste. Zwłaszcza w pracach Yaroslava Kachmara.
W wielu grafikach widać niesamowitą kompozycje brył i innych, towarzyszących im kształtów. Mimo niewielkich rozmiarów, te wyjątkowe grafiki potrafią przyciągnąć i skupić wzrok niejednego widza.
Większość prac utrzymywana jest w podobnej tonacji, artysta stara się pokazać jak najwięcej odcieni jednego koloru, poprzez skomplikowane kształty oraz grę światła. Różnorodność zarówno tematów jak i stylów sprawia, że Yaroslav Kachmar jest artystą uniwersalnym.
Gra kolorów i kształtów skupia uwagę i każe się zastanowić nad własną interpretacją grafik tego artysty. Duże pole dla własnej, nieskrępowanej wyobraźni, które często spotykamy w pracach Yaroslava Kachmara, intryguje nas jako odbiorców jego sztuki. Prace podobają się zarówno ludziom lubiącym dzieła lekkie w formie jak i tym, których głębia płynącego z nich przekazu prowokuje do własnych przemyśleń. Częste niedopowiedzenia pozostawiają wiele miejsca dla widza, który rozwija myśl artysty tworząc własne, wyjątkowe interpretacje. Dlatego prace Yaroslava Kachmara znajdują tylu zadowolonych odbiorców i nabywców.

Odrobina mroku. Chociaż rzadko, zdarzają się w pracach Yaroslava Kachmara sceny mroczne, monumentalne, mimo swych niewielkich rozmiarów. Enigmatic Landscape, Enigmatic Figure, to częste tytuły prac Yaroslava Kachmara. Zagadkowość i eteryczność, którą ukazuje w swoich dziełach emanuje lekkością formy i intrygującą głębią wyrazu. Mimo z pozoru ciężkiej całości, brak prostych linii i skomplikowane wnętrze pracy sprawiają, że odbiorca może mieć mieszane uczucia, do których będzie często powracał.

Jesienna Promocja.

od 01.10.2014 do 31.10.2014

Na przekór szarej, jesiennej aurze, wprowadzamy sezon na kolory!
Od 01.10.2014 obniżamy ceny na wybrane dzieła sztuki z naszej oferty.

Przyjdź i przekonaj się sam!
Promocja trwa do 31.10.2014

Galeria Blue-S
ul. Bociania 28/29
02-807 Warszawa
Stary Imielin / Ursynów
www.blue-s.pl
blue-s@blue-s.pl
+48 606 613 435

Niedziele ze sztuką w galerii Blue-S!

Każda niedziela.

Wychodząc na przeciw naszym klientom, oferujemy Państwu możliwość obejrzenia i zakupu dzieł sztuki z naszej kolekcji również w każdą niedzielę.

Nasza Galeria jest do Państwa dyspozycji przez CAŁY DZIEŃ po uprzednim umówieniu się pod numerem:

tel: 606 613 435
lub 608 366 836
lub 517 213 615

Przedłużenie wystawy Zdziaława Majrowskigo.

od 01.09.2014 do 30.09.2014

W związku z dużym zainteresowaniem, przedłużamy wystawę Zdzisława Majrowskiego z okazji 40 lecia twórczości artystycznej i zapraszamy serdecznie na uroczysty finisaż 25 września o godznie 18:00 w Centrum Konferencyjno Wystawienniczym NATURA ET ARS w Ogrodzie botanicznym PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2.

 

               Finisaż wystawy Zdzisława Majrowskiego (Constantin Meyro) z okazji 40lecia pracy artystycznej, to wydarzenie z pogranicza dwóch światów: sztuki i biznesu. Choć często te dwie, towarzyszące nam na co dzień dziedziny przeplatają się ze sobą, to rzadko mamy przyjemność słyszeć o podobnych imprezach w naszym rodzimym kraju.

               Zapraszamy Państwa w podróż przez 40 lat twórczości tego wyjątkowego, polskiego abstrakcjonisty. Jest to ostatnia okazja, żeby zobaczyć tą niecodzienną wystawę, w której zebraliśmy bez mała 60 obrazów Zdzisława Majrowskiego prezentujących przekrój jego twórczości, pod jednym dachem.

               W programie wydarzenia m.in. spotkanie z artystą, właścicielem Galerii Blue-S, Pawłem Korzeniewskim, prezentacja na temat inwestycji w dzieła sztuki, oraz: muzyka na żywo i poczęstunek.

 Opis twórczości Majrowskiego:

               Przekrój twórczości tego uznanego w świecie artysty, odsłania emocjonalne abstrakcje
w różnych technikach i nurtach, jakie obrał na przestrzeni 40 lat swojej pracy artystycznej.

               Widoczne gołym okiem zmiany, jakie zachodziły w jego indywidualnej formie przekazu artystycznego, możemy sklasyfikować na kilka okresów i styli. Od wczesnych,
płaskich i nieregularnych form, które sprawiają wrażenie przypadkowych, przez mocno konstruktywistyczne, odważne kształty po dynamiczne, przestrzenne i pełne wyrazu dzieła sztuki.  

               Obrazy Majrowskiego charakteryzują się gładkimi i płynnymi przejściami pomiędzy kolorami, które tworzą niebagatelne tło dla cięższego, konstruktywistycznego pierwszego planu.
Dzięki  specjalnej technice malarskiej oraz zastosowaniu grubej warstwy farby o mocniejszych, kontrastowych  odcieniach, pierwszoplanowy element obrazu nabiera  niesamowitej głębi, od której ciężko oderwać wzrok. Częste, puste przestrzenie pozostawiają widzowi wiele do powiedzenia przez własną wyobraźnię, niewątpliwie poruszoną feerią barw i kształtów, które sprawiają, że te niecodzienne obrazy tak często trafiają do prywatnych kolekcji na całym świecie. Wyjątkowość abstrakcji tego niezwykle utalentowanego artysty polega, nie tylko na zaskakującej technice i harmonijnej kompozycji, ale również szerokiej interpretacji dzieła pozostawianej  odbiorcom.

               Majrowskiego, na początku ciężko zrozumieć, jednak już po chwili z pozornego chaosu jakim dają się poznać jego prace, wyłaniają się nowe kształty i emocje, które potrafią zatrzymać widza w stworzonym przez siebie świecie.

               Abstrakcje Meyro znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów, architektów wnętrz, jak również u klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sztuki. Jego obrazy stanowią idealne uzupełnienie chłodnych wnętrz, w których pełnią rolę centralnego elementu wystroju. Swoiste spoiwo, dodające miejscu blasku i charakteru, sprawiając, że nawet minimalistyczne, nowoczesne mieszkania, stają się przytulnym domem.

               Prace Zdzisława Majrowskiego – Meyro cieszą się również ogromnym zainteresowaniem na rynku inwestycji w sztukę. Wyśmienita sprzedaż i rosnąca popularność tego artysty to gwarancja wysokich zysków w perspektywie długofalowej inwestycji.

Wiosenna Promocja!

Od 04.06.2014 do 10.07.2014

Do 10 libca 2014 w naszej galerii gorące rabaty aż do 50% na dzieła sztuki z naszej kolekcji.

Zapraszamy serdecznie!

The eyes are the windows to our soul

Od 09.05.2014 do 08.06.2014

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę naszego mistrza Zdzisława Majrowskiego - Meyro, która ma miejsce w Londyńskiej galerii Gabriel Fine Art.
Od 09.05.2014 do 08.06.2014 wystawa pt. "The eyes are the windows to our soul" jest dostępna dla publiczności.

Informacje kontaktowe:
http://gabrielfineart.co.uk/contact/4583811592

Ukraine from East to West

od 01.05.2014 do 31.07.2014

10 lecie Galerii Blue-S.

Od 29.03.2014 do 26.04.2014

Szanowni Państwo.

W kwietniu wypadnie nam świętować razem z Państwem 10 urodziny Galerii Blue-S.
Z tej okazji zapraszamy serdecznie już 29.03.2014 (sobota), oraz w każdą sobotę kwietnia (z wyjątkiem 19.04.2014 Wielka Sobota), na ul. Bocianią 28!

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowe promocje, rabaty i upominki oraz tradycyjny już poczęstunek połączony z degustacją domowych nalewek.


W ciągu minionej dekady udało nam się stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Ursynowa. Nasi klienci, znają nasz profesjonalizm oraz bogatą kolekcję dzieł sztuki i szeroki wachlarz usług, które stale dla Państwa powiększamy. To właśnie dzięki zadowolonym klientom Galerii Blue-S, możemy dziś z dumą spojrzeć na te 10 lat naszej działalności i z nieskrywanym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Na przestrzeni tych 10 lat oferowaliśmy i dalej oferujemy profesjonalną oprawę obrazów, zdjęć, grafik luster, oraz usługi związane z konserwacją i renowacją dzieł sztuki. W tym samym czasie rozwijamy naszą kolekcję obrazów, które oprócz walorów dekoracyjnych, prezentują wartość inwestycyjną.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszej pracy, oraz wkładu w rozwój kulturowy Warszawy. Bierzemy udział w wielu wydarzeniach kulturalnych w stolicy, kraju i na całym świecie, nieustannie promując naszych rodzimych artystów.

Zapraszam serdecznie
Paweł Korzeniewski

Zimowa promocja!

Od 01.01.2014 do 01.03.2014.

UWAGA! UWAGA! Promocja przedłużona!


Mimo mroźnych, zimowych wiatrów, przygotowaliśmy gorącą, zimową promocję.

Na hasło "MEYRO" przyznajemy 30% rabatu na oprawy do 01.03.2014!

Dodatkowo, klienci, którzy w tym czasie złożą u nas zamówienie otrzymają Kartę Rabatową, uprawniającą do stałej zniżki 20%!

Serdecznie zapraszamy!
Galeria Blue-S

Galeria nieczynna

24.12.2013 - 01.01.2014W dniach 25.12.2013 - 01.01.2014

Galeri
a nieczynna.

24.12.2013 czynne do godziny 15:00
Za powstale utrudnienia przepraszamy.

Życzenia Świąteczne!

24.12.2013 - 01.01.2014

Galeria Blue-S życzy wszystkim swoim fanom, oraz klientom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego roku 2014. Pomyślnych inwestycji w sztukę, radości z nowych obrazów i zadowolenia z naszych opraw!

Pozdrawiamy.
Zespół Galerii Blue-S

 

Grudniowa Promocja

Od 01.12.2013 do 24.12.2013

Czas świąteczny zbliża się wielkimi krokami.
Z tej okazji Galeria Blue-S przygotowała
wyjątkową promocję świąteczną. 
Tylko do końca grudnia rabaty na wybrane
dzieła sztuki aż do 50% !
W każdą sobotę grudnia (w godz. 10:00 - 15:00)
zapraszamy naszych gości na degustację domowych nalewek, poczęstunek, wyjątkowe promocje i specjalne upominki dla pierwszych Klientów.

Wszystkie barwy emocji.

od 04.11.2013 do 31.01.2014

Wszystkie barwy emocji.
Wystawa prac Zdzisława Majrowskiego – Meyro z kolekcji galerii Blue-S.


Galeria Blue-S ma wyjątkową przyjemność zaprezentować Państwu wystawę wybitnego polskiego abstrakcjonisty Zdzisława Majrowskiego – Meyro pt. „Wszystkie barwy emocji” w dniach od 04.11.2013 do 31.01.2014 w Centrali Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz przy ul. Domaniewskiej 39 (IIp).

Wystawa ukazuje przekrój twórczości tego uznanego w świecie artysty, odsłaniając emocjonalne abstrakcje w różnych technikach i nurtach, jakie obrał na przestrzeni ostatnich lat. Obrazy Majrowskiego charakteryzują się gładkimi i płynnymi przejściami pomiędzy kolorami, które tworzą niebagatelne tło dla cięższego,  konstruktywistycznego pierwszego planu. Dzięki  specjalnej technice malarskiej oraz zastosowaniu grubej warstwy farby o mocniejszych, kontrastowych   odcieniach, pierwszoplanowyelement obrazu nabiera  niesamowitej głębi, od której ciężko oderwać wzrok. Częste, puste przestrzenie pozostawiają widzowi wiele do powiedzenia przez własną wyobraźnię, niewątpliwie poruszoną feerią barw i kształtów, które sprawiają, że te wyjątkowe obrazy tak często trafiają do prywatnych kolekcji na całym świecie. Wyjątkowość abstrakcji tego niezwykle utalentowanego artysty polega, nie tylko na zaskakującej technice i harmonijnej kompozycji, ale również szerokiej interpretacji dzieła pozostawianej  odbiorcom.
Majrowskiego, na początku ciężko zrozumieć, jednak już po chwili z pozornego chaosu jakim dają się poznać jego prace, wyłaniają się nowe kształty i emocje, które potrafią zatrzymać widza w stworzonym przez siebie świecie. Abstrakcje Meyro znajdują szerokie grono odbiorców wśród indywidualnych kolekcjonerów, architektów wnętrz, jak również u klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem sztuki. Jego obrazy stanowią idealne uzupełnienie chłodnych wnętrz, w których pełnią rolę centralnego elementu wystroju. Swoiste spoiwo, dodające miejscu blasku i charakteru, sprawiając, że nawet minimalistyczne, nowoczesne mieszkania, stają się przytulnym domem. Prace Zdzisława Majrowskiego – Meyro cieszą się również ogromnym zainteresowaniem na rynku inwestycji w sztukę. Wyśmienita sprzedaż i rosnąca popularność tego artysty to gwarancja wysokich zysków w perspektywie długofalowej inwestycji.

Z poważaniem
Paweł Korzeniewski

Wszystkie prace artysty:
http://blue-s.pl/artist.php?id=163

Zaproszenia:
Tel. (+48)606613435 E-mail: blue-s@blue-s.pl

 

Yaroslaw Kachmar W poszukiwaniu.

od 07.09.2013 do 11.01.2014

Obiecywana wystawa Yaroslava Kachmara w zaprzyjaźnionej Galerii 81º, jednocześnie przypominamy, że prace Yaroslawa Kachmara dostępne są na naszej stronie internetowej:
http://blue-s.pl/artist.php?id=165

W POSZUKIWANIU
W grudniu 2013 roku w Galerii 81Stopni będzie miała miejsce wystawa grafik ukraińskiego artysty Jarosława Kaczmara pod tytułem „W poszukiwaniu”. Będzie to cykl grafik odwołujących się do świata realnego, jednakże przetworzonego poprzez przemyślenia artysty nad życiem, światem, w którym żyjemy, smutkiem i radością, nad ludźmi i przyrodą. Artysta silnie związany jest z naturą, według niego wszystko z niej powstaje i wszystko się z nią łączy.
Sztuka Kaczmara pełna jest tajemnic, niedomówień. Intryguje i wywołuje wiele skojarzeń, których artysta nie nazywa, jedynie nakreśla dla odbiorcy. Wprowadza go w sferę poszukiwań, odniesień.
W pracach nie ma konkretów, Kaczmar pragnie, aby widz sam starał się odkryć poprzez emocje, jakie wywołują, własne skojarzenia. Prowadzi to odbiorcę w swoistą podróż poszukiwań.
Grafiki artysty powstają z płaskiej powierzchni i ewoluują w kierunku obrazów wielopłaszczyznowych, co daje złudzenie trójwymiarowości. To z kolei prowadzi do tego, iż powstałe obiekty pobudzają odbiorcę do intensywniejszego odbioru rzeczywistości, wiodą do najgłębszych wartości otaczającego nas świata.

kuratorka wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/232417023593547/
81º


 ul.Kłopotowskiego 38 lok. 5
03-717 Warszawa
W bramie w lewo i schodami na III piętro
www.81stopni.pl
81stopni@gmail.com
FB / http://www.facebook.com/81stopni
Galeria 81º czynna: czw 15-20, pt 12-18

JAROSŁAW KACZMAR

Urodzony w regionie lwowskim na Ukrainie w roku 1955. W 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę sztuki Użytkowej i Zdobniczej we Lwowie, Wydział Ceramiki Artystycznej. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek i rzeźbę.

Wystawy indywidualne:
1978 - Wystawa ;Akcja malarstwa”, Galeria Związku Artystów Plastyków, Lwów, Ukraina
1982 - Wystawa grafiki, Centrum Twórczości, Junnala, Łotwa
1994 - »Malarstwo i przestrzeń”, Galeria Stara BWA, Lublin, Polska
1994 - Wystawa malarstwa, Galeria Prezydenta Warszawy, Warszawa, Polska
1995 - Wystawa grafiki i rysunku — Muzeum Narodowe, Muzeum X. Dunikowskiego, Warszawa, Polska
1995 - Wystawa grafiki, rysunku i malarstwa, Galeria „Mały Rynek”, Kazimierz Dolny, Polska
1997 - Wystawa grafiki, rysunku i malarstwa, Galerią Antika Roma, HUnfeld, Niemcy
1999 - Wystawa rzeźby , „Slad czasu”, Galeria Grodzka BVVA, Lublin, Polska

Wystawy w kraju i za granicą:
1976 - Wystawa Młodych Artystów Lwowskich, Państwowa Galeria Sztuki, Lwów, Ukraina
1978 - Wystawa Artystów Lwowskich ,Grafika eksperymentalna”, Galeria Związku Artystów Plastyków, Lwów, Ukraina
1982-83 - Sympozjum i Wystawa Małych Form Rzeźbiarskich Artystów Związku Radzieckiego, Galeria Sztuki, Jurrnala, Łotwa
1983 - I Wystawa Rzeźby Artystów Związku Radzieckiego, Centrum Wystawowe, Moskwa, Rosja
1983-84 - Sympozjum i Wystawa Ceramiki Artystycznej Artystów Związku Radzieckiego, Galeria Sztuki, Jurrnala, Łotwa
1986- Wystawa „Ziemia i Ludzie”, Muzeum Narodowe, Lwów, Ukraina
1987 - Wystawa Artystów Zachodniej Ukrainy, Muzeum Miejskie, Tarnopol, Ukraina
1994 -
XV Międzynarodowe Biennale Współczesnego Ekslibrisu, Muzeum Zamkowe, Malbork, Polska
I Międzynarodowe Triennale Grafiki, Instytut, Muzeum i Galeria, Bitola, Macedonia
II Międzynarodowa Wystawa Małych Form Graficznych „Warsztat-94”, Pałac Eskenów, Toruń, Polska
„CUPRUM VI”, Międzynarodowe Biennale Grafiki. Centrum Miedziorytu, Lubin, Polska

1995 -
XVII Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych „Ekologia”, Stedelijk Museum, Sint-Niklaas, Belgia
VI Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Muzeum Miejskie, Ostrów Wielkopolski, Polska
II Międzynarodowe Biennale Ceramiki Artystycznej ‚Przestrzeń', Muzeum Narodowe, Warszawa, Polska
XV Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych Cadaques, ADOG1 Talier Galeria Fort, Barcelona, Hiszpania
Międzynarodowe Biennale Grafiki „MINIBIENAL'95”, Friditsgarden Susekullen, Olofstrom, Szwecja
Międzynarodowy Konkurs Ekslibrisu „Świat Ekslibrisu”, Muzeum Sztuki Użytkowej, Belgrad, Jugosławia
Międzynarodowy Konkurs Grafiki Ekslibrisowej, Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwice. Polska
I Triennale Ekslibrisu, Międzynarodowa Wystawa Konkursowa, Galeria Miejska, Bratysława, Słowacja
Międzynarodowy Konkurs Miniatur Graficznych „Glynn Art Association”, St. Simons !stand, USA

1996
- XVI Międzynarodowe Biennale Współczesnego Ekslibrisu, Muzeum Zamkowe, Malbork, Polska
-XVI Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych Cadaques, ADOG1 Taller Galeria Fort, Barcelona, Hiszpania
-XXVI Międzynarodowy Kongres Ekslibrisu F.I.S,A.E, i wystawa „Ekslibris 1994-1996” SSPE, Chrudim, Czechy
-Międzynarodowe Triennale Druku „Miniatury Graficzne-Art.-8”, Gambiebyen Galery, Frecierikstad, Norwegia

1997
- XVIII Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych, Zespół Muzealny, Zvijgershoek, Sint-Niklaas, Belgia
-VII Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu. Muzeum Miejskie, Ostrów Wielkopolski, Polska
-Międzynarodowy Konkurs Ekslibrisu, Biblioteka Publiczna, Warszawa, Polska
- XVII Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych Cadaques, ADOGI Taller Galeria Fort, Barcelona, Hiszpania
- III Międzynarodowe Biennale Grafiki „Dry Point”, Galeria Miejska, Uzice, Jugosławia
- Wystawa Artystów Lwowskich, Pałac Sztuki, Lwów, Ukraina
- III Międzynarodowe Biennale Ceramiki Artystycznej „Terra”, Muzeum Narodowe, Muzeum Plakatu, Warszawa, Polska

1998
- I Światowa Wystawa Małych Form Graficznych i Ekslibrisu „Międzynarodowy Salon sztuki Ekslibrisu”, Pekin, Chiny
-XVIII Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych Cadaques, ADOGI Taller Galeria Fort, Barcelona, Hiszpania
-XXVII Kongres Ekslibrisu F.I.S.A.E. „Świat Ekslibrisu 1996-1998”, CEH „Manezh”, Sankt-Petersburg, Rosja
-„Ukraińska Szkoła Ekslibrisu”, Kunstmuseum, Frederikshavn, Dania
- II Międzynarodowe Triennale Ekslibrisu, Muzeum Miejskie, Bratysława, Słowacja
-
Międzynarodowe Triennale Małych Form Graficznych, Muzeum Uniwersytetu Tama Art „VVystawa w Tokio”, Tokio, Japonia

1999
-I Międzynarodowa Wystawa Małej Grawiury, „Sztuka i prasa drukarska”, A.D.A.F.A., Kremona, Włochy
-Międzynarodowy Konkurs Małych Form Graficznych, Connecticuł Graphic Arts Centre, Norwalk, USA
- X Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych, Państwowa Galeria Sztuki, Łódź, Polska
- IV Międzynarodowe Biennale Ceramiki Artystycznej „Miasto”, Sala Wystawowa instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, Polska
- „Ukraińska Szkoła Ekslibrisu Współczesnego”, Biblioteka Uniwersytetu w Londynie, Londyn, Anglia

2000
- Międzynarodowy Konkurs Ekslibrisu „Ekslibris w XXI wieku”, Uniwersytet w Barcelonie, Barcelona, Hiszpania
-I Międzynarodowy Festiwal Grafiki w Cheju, Miejskie Centrum Kultury w Cheju, Seogwipo Ciły Kidang Museum, Cheju,
Korea
-Międzynarodowy Konkurs Ekslibrisu i Małych Form Graficznych „Johan Schwencke Prijs/Award 2000”,
- Overloon, Holandia
- XVIII Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Współczesnego, Muzeum Zamkowe, Malbork, Polska
- I Międzynarodowy Konkurs Małych Form Graficznych, Centre Cultural Bernardino Rivadavia, Rosario, Argentyna
- XVIII Międzynarodowy Kongres Ekslibrisu F.I.S.A.E. „Świat Exlibrisu 1998-2000”, Biblioteka Publiczna w Bostonie, Boston, USA
-Międzynarodowe Biennale Grafiki, Qingdao, Chiny

2001
-„Międzynarodowa Wystawa Ekslibrisu ku czci Uroczystego Otwarcia Centralnej Biblioteki w Hongkongu”, Hongkong
-Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych, Cluj, Rumunia
- Wystawa IX Międzynarodowego Biennale małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Muzeum Miejskie, Ostrów Wielkopolski, Polska
- V Biennale Europe per L'incisione. Acqui Terma Engraving Biennale. Rotary Club, Acgui Terme-Ovada, Włochy
-XXI Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych Cadaques, ADOGI Taller Galeria Fort, Barcelona, Hiszpania
-V Międzynarodowe Biennale Grafiki „Dry Point”, Galeria Miejska, Uzice, Jugosławia
-III Triennale Ekslibrisu. Wystawa Międzynarodowego Konkursu Ekslibrisu 1999-2001, Galeria Miejska, Bratysława, Słowacja
-Wystawa „Grafika Artystów Lwowskich”, Pałac Sztuki, Lwów, Ukraina
- „Grafika Ukraińska”, Galeria Maritime, Odessa, Ukraina
- Wystawa „Miasta i Kultura Ukraińska. Ekslibris i Male Formy”, Galeria Ukraińskiego Związku Sztuki, Kijów, Ukraina
- IV Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris, Ratusz, Gliwice, Polska

2002
- XIX Międzynarodówe Biennale Ekslibrisu Współczesnego, Muzeum Zamkowe, Malbork, Polska
- XI Międzynarodowa Wystawa Małych Form Graficznych, Państwowa Galeria Sztuki, Łódź, Polska

2003
- VI Międzynarodowe Biennale Grafiki PREMIO ACQUI, Rotary Club, Acgui Terme-Ovada, Włochy
- Wystawa X Międzynarodowego Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu, Muzeum Miejskie, Ostrów Wielkopolski, Polska
-Wystawa I Międzynarodowego konkursu na Ekslibris, Państwowe Muzeum Sztuk Pięknych, Ankara, Turcja
-IV Międzynarodowe Triennale Grafiki, Instytut, Muzeum i Galeria, Bitola, Macedonia
- V Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris, Ratusz w Gliwicach, Gliwice, Polska
- IV Międzynarodowe Biennale Sztuki Ceramicznej, Sala Wystawowa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, Polska

Natura - abstrakcje - fantastyka

od 01.09.2013 do 30.09.2013

„Natura - abstrakcje - fantastyka”

Wystawa malarstwa ze zbiorów galerii ArTtu. Część cyklu „Łączy nas sztuka”.

Galeria ArTtu i Centrum Edukacyjno – Konferencyjne „Natura et ars” mieszczące się w Powsińskim Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk przy ul. Prawdziwka 2 w Powsinie, ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłą wystawę ze zbiorów galerii pod tytułem „Natura - abstrakcje - fantastyka”. Wystawa jest częścią cyklu „Łączy nas sztuka!”, pod którego szyldem odbywały się już wystawy w Warszawie, Kijowie, Berlinie, Paryżu, Nowym Yorku i Worpswede. Ideą cyklu jest międzynarodowa wymiana artystyczna, prezentująca sztukę jako uniwersalny język, łączący nas wszystkich jako ludzkość. To prawdziwy przekrój malarstwa współczesnego, od hiperrealistycznych martwych natur w stylu holenderskim po bardzo emocjonalne abstrakcje, łączące w sobie niesamowite kolory i style. Istnieje możliwość zakupu prezentowanych dzieł sztuki.

Zapraszamy!
Paweł Korzeniewski

Klara Power – aukcja charytatywna

od 20-01-2013 do 27-01-2013

Niezwykły i poruszający jest klimat obrazu Alexandra Dobrodiya "Madonna". Podobnie jak los 3-letniej Klary, którą na drodze do zdrowia wspiera stowarzyszenie Klara Power i pomoc życzliwych ludzi. Dołącz do ich grona.
Stowarzyszenie Klara Power zbiera pieniądze na leczenie małej Klary Handke - dzięki nim chora na artrogrypozę dziewczynka ma możliwość regularnej rehabilitacji. Teraz i my możemy pomóc.

Do 27 stycznia 2013 roku trwa aukcja charytatywna obrazu olejnego "Madonna", pędzla ukraińskiego artysty Alexandra Dobrodiya, który stowarzyszeniu Klara Power podarowała galeria Blue-S.

Tutaj możesz licytować obraz "Madonna".

Licytowany obraz, jak i inne dzieła Alexandra Dobrodiya, ma wyjątkowy baśniowy klimat niczym z teatralnego widowiska albo marzeń sennych. Zachwyca mistrzostwem warsztatu i porusza emocje.

Wszystkie uzyskane ze sprzedaży obrazu pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Klary Handke.

Ci zaś, którym nie poszczęści się w licytacji, a mają ochotę pomoc Klarze, mogą wziąć udział w innych akcjach stowarzyszenia Klara Power albo przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Jak to zrobić? Szczegóły na stronie stowarzyszenia.

Wesołych Świąt

29-12-2012

Radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz pełnego pomyślności i sukcesów Nowego Roku 2013, wszystkim klientom, artystom jak również pozostałym kolegom i przyjaciołom ze środowiska sztuki życzy galeria Blue-S.

W związku z tym w sobotę 29-go grudnia zapraszamy na świąteczne otwarcie galerii od 10:00 do 15:00.

Na wszystkich czekają atrakcyjne rabaty na ramy i lustra, oraz rabat w wysokośći 10% na wszystkie obrazy z naszej bogatej kolekcji. Dla chętnych karty rabatowe, oraz upominki, degustacja win i poczęstunek.

Nowe otwarcie galerii Blue-S

01-12-2012

Zapraszamy na nowe otwarcie galerii w sobotę 1 grudnia od 10:00 do 15:00.

Galeria Blue-S istnieje od 2004 roku i trwale wpisała się w obraz Ursynowa. Dziś, po ponad 8 latach działalności, chcielibyśmy zaprosić Państwa serdecznie na ponowne otwarcie naszych skromnych progów. Dla Państwa wygody odświeżyliśmy wnętrze naszej galerii, udostępniliśmy nową ekspozycję oraz wprowadziliśmy szereg udogodnień, dzięki którym jeszcze chętniej się do nas wraca.

Na wszystkich będą czekać atrakcyjne rabaty na ramy i lustra, oraz rabat o wielkośći 10% na wszystkie obrazy z naszej bogatej kolekcji. Dla chętnych karty rabatowe, oraz upominki, degustacja win i poczęstunek.

Nasz adres: Warszawa, Ursynów, ul. Bociania 28

Serdecznie zapraszamy!

X Warszawskie Targi Sztuki

od 19-10-2012 do 21-10-2012

Zapraszamy na dziesiątą już edycję Warszawskich Targów Sztuki w dniach 19-21 października 2012, które odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Tradycyjnie już dla kolekcjonerów, inwestorów i koneserów sztuki będzie to idealny moment, by wzbogacić zbiory. Targi umożliwiają także bezpośredni kontakt z przedstawicielami galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych, oraz poznanie ich oferty osobiście, nie zaś tylko za pośrednictwem mediów.

Gorąco zachęcamy do udziału w Warszawskich Targach Sztuki, które dzięki wystawcom jak i zwiedzającym stały się istotnym wydarzeniem na mapie imprez kulturalnych nie tylko Warszawy, ale także Polski.
 

 

 

Godziny otwarcia:
piątek 19.10.2012
- od 13.00 uroczyste otwarcie
- od 14.00 do 20.00

sobota 20.10.2012
- od 11.00 do 19.00

niedziela 21.10.2012
- od 11.00 do 17.00

Wernisaż wystawy "Wszystkie kolory natury"

06-10-2012

Galeria ArTtu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Wszystkie kolory natury” który odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 14:00 w Powsińskim Ogrodzie Botanicznym przy ul. Prawdziwka 2 w Powsinie.

Gościem honorowym będzie Tomek Sętowski, wśród pozostałych zaproszonych osobistości znajdują się między innymi Edward Dwurnik, Zdzisław Meyro Majrowski, Yaroslav Kachmar oraz Jarosław Jaśnikowski.

Wernisaż wystawy kolekcji obrazów galerii ArTtu otworzy koncert Julii Sobieskiej (śpiew), z gościnnym udziałem Andrzeja Seroczyńskiego (fortepian).

W repertuarze muzyka filmowa, barok i premierowe utwory, powstałe w współpracy wokalistki ze znanym brytyjskim gitarzystą Davem Parretem.

W programie tego wyjątkowego wydarzenia znajduje się również degustacja win, poczęstunek, oraz możliwość rozmowy z artystami.

Zapraszamy!

Wystawa "Wszystkie kolory natury"

od 23-08-2012 do 28-10-2012


Galeria ArTtu i Centrum Edukacyjno – Konferencyjne „Natura et ars” mieszczące się w Powsińskim Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk przy ul. Prawdziwka 2 w Powsinie, ma zaszczyt zaprosić Państwa na niezwykłą wystawę ze zbiorów galerii pod tytułem „Wszystkie kolory natury”. Wystawa jest częścią cyklu „Łączy nas sztuka!”, pod którego szyldem odbywały się już wystawy w Warszawie, Kijowie, Berlinie i Paryżu. Do końca września będzie można podziwiać ponad 250 dzieł sztuki artystów różnych krajów i narodowości.

Wystawa "Wszystkie kolory natury” to prawdziwy przekrój malarstwa współczesnego, od hiperrealistycznych martwych natur w stylu holenderskim po bardzo emocjonalne abstrakcje, łączące w sobie niesamowite kolory i style.

Noc Muzeów 2012 / Targi sztuki "Bez Tytułu" ©

od 19-05-2012 do 20-05-2012

W tym roku po raz drugi spotykamy się na targach bez tytułu © – tym razem w salach wystawowych Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66.

Targi bez tytułu © rozpoczną się 19 maja o godzinie 12.00 w dniu warszawskiej Nocy Muzeów i trwać będą do niedzieli 20 maja. Zorganizowanie targów właśnie w tym terminie – podczas warszawskiej Nocy Muzeów 2012 – pozwoli odwiedzić targi także uczestnikom tego wydarzenia.

"Łączy na sztuka" - wystawa malarstwa

od 10-05-2012 do 23-05-2012

Licytacja dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Rempex

25-04-2012

25 kwietnia 2012 roku w salach wystawowych Hotelu Harenda odbyła się aukcja Domu Aukcyjnego Rempex, gdzie był sprzedany obraz Zdzisława Majrowskiego-Meyro "Lew" za 1800 zł.

Galeria ArTtu wystawcą na Warszawskich Targach Sztuki

od 02-12-2011 do 05-12-2011

Wystawa "The Essence Of Feelings" w Nowym Yorku

od 01-07-2011 do 30-07-2011

Przez cały lipiec można będzię oglądać kolekcję obrazów Zdzisława Majrowskiego-Meyro na wystawie w galerii Andre Zarre Gallery w Nowym Jorku.

529 West 20th Street, New York, NY 10011

Roman Polański - ArTtu współorganizatorem wystawy

14-02-2010

Z okazji jubileuszowego 60. Festiwalu Filmowego w Berlinie BERLINALE i światowej premiery filmu Romana Polańskiego „Pisarz Widmo” zapraszamy w niedziele, 14 lutego 2010, ogodz.18:00 na otwarcie wystawy POLAŃSKI. AKTOR. REŻYSER

Galeria Magdy Potorskiej
miejsce/derOrt
Berliner Str.165
10715 Berlin- Wilmersdorf

Kuratorzy: Krystyna Zamysłowska i Piotr Kulesza
Koncepcja i realizacja wystawy w Berlinie: Magda Potorska

Współpraca:
Muzeum Kinematografii w Lodzi
Galeria Magdy Potorskiej miejsce/derOrt w Berlinie
Galeria Pawła Korzeniewskiego ArtTu w Warszawie

Oficjalne otwarcie:
Ralph Remstedt, Pierwszy Asystet Romana Polańskiego
Maciej Karpinski,V-ce Dyr. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Goście honorowi:
Ewan McGregor, odtworca głównej roli w filmie”Pisarz Widmo”
Volker Schlöndorff, rezyser filmowy, laureat „Oscara” za „Blaszany bebenek”

Realizatorzy wystawy dziękują Romanowi Polańskiemu za spontaniczna akceptacje i wyjątkową życzliwość.

Nota o wystawie: NIHIL MAGNUM SINE ARDORE“/ Nie można osiągnąć wielkości bez pasji /, osobiste motto wygrawerowane na rękojeści „szpady honoru” Romana Polańskiego.

Roman Polański stał się jedną z ikon i znaków rozpoznawczych polskiej kultury i mimo sukcesów i wielkiej, zasłużonej pozycji w kinie światowym nigdy nie traktował polskości jako obciążenia.

Zamierzeniem realizatorów wystawy była próba przedstawienia Polańskiego w dwóch najważniejszych rolach: jako tego, który kreuje nowe, autonomiczne światy, ale tez człowieka pozwalającego sobą kierować.

Wystawa i towarzysząca jej publikacja skonstruowane zostały jako uzupełniające się rozdziały opowieści o artyście kina stojącym po obu stronach kamery, czasami w tym samym obrazie. Młodszej publiczności daje szanse poznania postaci Romana Polańskiego jako jednego z najwybitniejszych postaci kina artystycznego, którego wielka światowa kariera zaczęła się przed półwieczem w Polsce.

Wizualny kształt wystawy został zbudowany w oparciu o materialne ślady powstawania, recepcji, legendy poszczególnych dziel filmowych takich jak fotografie prywatne, fotosy z planów filmowych, portrety jego filmowych wcieleń, rysunki, karykatury, plakaty, afisze, anonse, dokumenty, publikacje.
Pochodzą one z prywatnego archiwum Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Fibaka i wielu innych osób związanych z Romanem Polańskim.

Wystawa ogranicza się do sztuki kina, w którym najpełniej urzeczywistnia się niepowtarzalny talent i osobowość tego artysty.

Wystawa "Wieland Zeitler - malarstwo"

od 18-12-2009 do 24-01-2010

Michael Jackson, Czesław Czapliński, Ellen Banks

od 06-11-2009 do 03-12-2009

ELLEN BANKS
artystka tworzy w NYC. Jej inspiracjami są modernizm i minimalizm, szczególnie dzieła Piet Mondriana. Sztuka Ellen jest charakteryzowana jako podniosłe obrazy geometryczne wynikające z matematycznego
sposobu myślenia znanego z partytur Beethovena, Chopina, Mendelssohna, czy Scarlattiego.
Praktykuje również grafikę i tkaninę artystyczną.
Sztuka Ellen jest fuzją surowości i prostoty minimalistycznej z charakterystycznymi wibracjami ekspresjonizmu abstrakcyjnego.
Ellen wystawia swoje prace regularnie w USA i Europie. Ekspozycja w Galerii „ArTtu” jest pierwszą prezentacją Artystki w Polsce.

CZESŁAW CZAPLIŃSKI
fotograf, dziennikarz i dokumentalista, od 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor i współautor 30 albumów i książek, kilkuset artykułów i tysięcy zdjęć publikoanych na całym świecie.
Miał sto indywidualnych wystaw fotograficznych m.in. w Narodowej Galerii Zachęta i Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi. Wystawiał w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie i Londynie.
O Czaplińskim zrealizowano kilka filmów. Dziś sam robi filmy dokumentalne.
Fotografował największe gwiazdy światowej polityki, biznesu i kultury m.in.: Andy Warhol, Gregory Peck, Paloma Picasso, Tina Turner, Richard Nixon, Liza Minnelli, Roger Moore, Henry Kissinger ….Michael Jackson.

Łączy nas sztuka / Connecting Art

od 04-09-2009 do 25-09-2009

Wystawa malarstwa "Łączy nas sztuka"

Anatoliy Marchuk
Oleksiy Ivaniuk
Inna Pantelemonowa
Mykola Ewtushenko
Yevgen Marchuk

Wystawa trwa od 4 do 25 września 2009.

Nocna Strefa Sztuki

24-07-2009

ArTtu & Worswede - wystawa malarstwa w Niemczech

od 19-07-2009 do 02-09-2009

W dniu 19 lipca 2009 odbył się wernisaż wystawy malarstwa ze zbiorów Galerii ArTtu w galerii Kunstcentrum in Alte Molkerai w Worswede (koło Bremen w Niemczech). Właścicielem galerii jest Pan Bernack. Wystawa będzie trwać do 2.09.2009 r. Zapraszamy!

Marek Karewicz - "This Is Jazz" - wystawa fotografii

od 07-07-2009 do 31-08-2009

"Ukraina malowana" - wystawa malarstwa

od 02-07-2009 do 05-07-2009

Ambasador Ukrainy w Polsce Pan Olexander Motsyk, Galeria Sztuk Pięknych „ArTtu” – Paweł Korzeniewski, Centrum Kultury i Informacji Ambasady Ukrainy – zapraszają z okazji Święta Konstytucji Ukrainy na wernisaż wystawy malarstwa „UKRAINA MALOWANA”

czwartek, 2 lipca 2009, o godz. 18:00
wystawa czynna od 2. do 5 lipca 2009

Raf Tarnawski - wystawa rzeźby i fotografii

od 09-06-2009 do 30-06-2009

ArTtu & VSOP

16-05-2009

Emblemat VSOP sygnuje wybitne linie oryginalnych koniaków, tak cenione przez artystów jako katalizator twórczości. ArTtu'VSOP (Very Special One-time Presentation) to specjalny międzynarodowy wernisaż malarski w Galerii ArTtu (Warszawa, ul.Brzeska/Ząbkowska 18) w NOC MUZEÓW W WARSZAWIE 2009. W sobotę 16 maja 2009 Galeria ArTtu otwarta będzie przez całą dobę i jako specjalny projekt w tę Noc Muzeów w Warszawie zaprosi publiczność na wyjątkowy program ArTtu'VSOP.

Wizyta w Galerii Sztuk Pięknych ArTtu, Warszawa, ul.Brzeska/Ząbkowska 18 jest konieczna, aby cieszyć się w pełni z artystycznej famy warszawskiej Pragi-Północ. Promujemy znakomitych artystów. Ich dzieła wystawiamy. Brzeska zaczyna się od ArTtu ! Nawet jeśli prześpisz tę Noc Muzeów zapraszamy od poniedziałku do soboty każdego tygodnia. Nie prześpij jednak Tej Nocy, bo pokazujemy prace wspaniałego malarza francuskiego – Alain Pierre Persico. Tej Nocy będziesz mógł spotkać osobiście Artystę i jego przyjaciół. Tylko Tej Nocy w Galerii ArTtu, na Brzeskiej. Bohaterem wystawy jest Alain Persico

Alain Pierre Persico - wystawa malarstwa

od 15-05-2009 do 07-06-2009

Zdzisław Majrowski-Meyro w La Galerie de L'Atelier Persico, Paryż (Francja)

04-05-2009

Meyro – wizjonerskie malarstwo polskiego artysty w Paryżu. Paryska galeria La Galerie de L’Atelier Persico we współpracy z warszawską galerią ArTtu otworzyła wystawę polskiego artysty Zdzisława Majrowskiego – MEYRO. Wśród przybyłych gości znalazły się osobistości takie jak miss Monticelli, wnuczka genialnego Adolphe’a Joseph’a Thomas’a Monticelli, a także artyści malarze, pisarze i poeci. Większość z nich wytrwała do późnych godzin nocnych kontemplując malarstwo polskiego wizjonera. Zaprezentowane prace zachwyciły bogatą, nietuzinkową kolorystyką. Prace MEYRO to dojrzałe, charyzmatyczne malarstwo. Przepełnione światłem, przestrzenią, to eksplozja życia i energii. Niewątpliwie natchnione i wspaniałe.

Jacek Bukowski - malarstwo - Abstrakcja czy realizm

od 03-04-2009 do 25-04-2009

Dnia 2.IV.2009 w galerii ArTtu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Bukowskiego. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele świata sztuki, mediów i biznesu. Zaprezentowane prace zachwyciły gości wysokim poziomem rzemiosła artystycznego i wysmakowaną kolorystyką. Autor posługuje się jezykiem abstrakcji dla wyrażenia świata emocji i przeżyc. Jako "odtwarzanie" malarstwo to można nazwać realistycznym. W wielu pracach Jacek Bukowski stosuje technikę laserunków, a stąd proces powstawania obrazu zwykle wydłuża się do kilku lat. Jest to malarstwo ekspresyjne, jednak nad dziełem przypadku góruje tu zamysł kompozycji realizowany z niemal ascetyczną konsekwencją. Wszystko ma swoj czas i miejsce. Wystawę malarstwa można oglądać w galerii ArTtu do 25 kwietnia. Polecamy znawcom tematu, kolekcjonerom i koneserom, a także odbiorcom wrażliwym na estetyke idealną. Poniżej znajduje się adres gdzie można znaleźć zdjęcia z wernisażu wystawy marastwa Jacka Bukowskiego.

Praca Zdzisława Majrowskiego-Meyro "Most" w PKiN

18-03-2009

Galeria ArTtu wspólnie z Warsaw Destination Allience wystawi to wielkie dzieło w Pałacu Kultury i Nauki w czwartek 23 kwietnia w trakcie eventu WDA - "Mixer".

Galeria ArTtu i Warsaw Destination Alliance

03-12-2008

Galeria ArTtu weszła w poczet członków Warsaw Destination Alliance, promującej Warszawę na Świecie.

Wystawa Zdzisława Majrowskiego z okazji 40 lecia pracy artystycznej.

od 8 lipca do 31 sierpnia

Kwietniowa wystawa w Ogrodzie Botanicznym

od 05-04-2013 do 28-04-2013

Galeria Blue-S wraz z Galerią Fangorówka przedstawia kolejną wystawę międzynarodowego cyklu „Łączy nas sztuka” pt. „Martwa natura w malarstwie współczesnym”.

Od 5 do 28 kwietnia 2013, w Galerii Fangorówka w Orgodzie Botanicznym PAN w Powsinie (ul. Prawdziwka 2) prezentowane będą prace trzech współczesnych mistrzów malarstwa: Zdzisława Majrowskiego–Meyro, Gennadiya Tischenko i Alexandra Dobrodiya.

Bogactwo różnorodnych stylów tych trzech artystów skupione wokół jednego tematu, to podróż w świat sztuki bliskiej każdemu odbiorcy. Od hiperrealizmu i autorskiego stylu Tischenki, przez relaizm magiczny Dobrodiya po odważne abstrakcje Majrowskiego. Każdy, z tych trzech artystów przedstawia martwą naturę na swój, indywidualny sposób, dzięki czemu każdy zwiedzający tą wyjątkową wystawę odkryje niesamowity warsztat i wyobraźnię tych wyjątkowych twórców.

Istnieje możliwość zakupu prezentowanych prac.

Zapraszamy!