Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Zbigniew Kopania

Zbigniew Kopania

Zbigniew Henryk Kopania, artysta malarz, operator filmowy, ur. 21 grudnia 1949 w Łodzi.

Studia: Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi 1969-74. Operator filmów fabularnych, dokumentalnych i telewizyjnych w polsce i za granicą 1974-80.
Twórczość malarska pod kierunkiem prof. Jerzego Mierzejewskiego, 1974- współpraca z galeriami w Londynie, Amsterdamie i Monachium 1980-, oraz z galeriami w USA 1991-.

Indywidualne wystawy za granicą m.in. : Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie 1990, Galerii Provincichuis Haarlem (Holandia) 1991, Galerie Am Isator (Monachium) 1994, Turner Art Gallery, Denver (USA) 1995, Galerii Houtplein Exposite Haarlem 1996, galerii Country Club, Odessa (USA) 1997, Galerie Kunst Centrum Haarlem 2001. Stała współpraca z kilkoma galeriami w Polsce między innymi z Galerią Blue-S.

Obrazy, które maluje Zbigniew Kopania charakteryzują się bardzo dużym realizmem, niektóre z nich zasługują na miano hiperrealistycznych. Artysta stosuje często grube impasty farby oraz liczne laserunki, które przyczyniają się do końcowego efektu powstałych dzieł. Na obrazach artysty niemal zawsze można zaobserwować wspaniałe wysycenie barw, duży kontrast oraz pieczołowicie dopracowane szczegóły.

Twórczość: malarstwo realistyczne (martwa natura, kwiaty, pejzaże, baletnice, obrazy z odcieniem surrealizmu, portret), m.in: portrety sarmackie do filmu Pan Tadeusz (reż. Andrzeja Wajdy) 1998. Prace w prywatnych kolekcjach w Polsce i wielu krajach na świecie.

Zobacz pełną biografię