Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Jerzy Napieracz

Jerzy Napieracz

Jerzy Napieracz ur. w 1929r. w Krakowie.

Dyplom w 1954r. na krakowskiej ASP. Ostatnio zamieszkały w Tarnowie.

Uprawiając grafikę warsztatową i użytkową oraz malarstwo uczestniczył w 725 wystawach w kraju i zagranicą. Miał 64 wystawy indywidualne w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Szwecji i USA.

W dziedzinie ekslibrisu od roku 1960 wykonał 660 znaków (eksponowane poza Polską w takich krajach jak Anglia, Belgia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Hiszpania, Holandia, Litwa, Rumunia, Turcja, Węgry, Włochy, USA).

Jest aktywnym członkiem ZPAP, Sacro Artu, Światowego Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Za całokształt działalności społecznej i kulturalnej został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Biorąc udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobył 35 nagród i 21 wyróżnień np. w roku 2006 za ilustracje do poezji i ekslibrisy otrzymał w krakowskiej Galerii "Kocioł Artystyczny" tytuł "Wirtuoz 2005", w roku 2007 wyróżnienie ZPAP na wystawie malarstwa "Mały Format", w roku 2008 I nagrodę w konkursie na ilustracje do poezji Zbigniewa Herberta - Kraków Dom Kultury oraz nagrodę Fundacji "Wspólnota Gdańska" w międzynarodowym konkursie na ekslibris "Gdańskie lwy". Prywatnie wspaniały i życzliwy człowiek - wielki przyjaciel naszej Galerii - który zawsze wie jak dodać otuchy w tym naszym przesięwzięciu.