Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Dorota Łaz

Dorota Łaz

W 1987 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, by wkrótce rozpocząć dwuletnią prace nauczyciela plastyki w Szkole Podstawowej, w rodzinnej miejscowości Tadeusza Kantora – Wielopolu Skrzyńskim.

Studia wyższe podjęła na WSP w Krakowie, uzyskując dyplom mgr wychowania plastycznego, pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Kubiczka, w roku 1994. Od kilkunastu lat żyje i tworzy w Mielcu, pracując równocześnie w Szkole Podstawowej nr 6 jako dyplomowany pedagog plastyki.

Współinicjatorka Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu i jego wieloletnia członkini, zrzeszona równocześnie w Klubie Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera.

Malarstwo sztalugowe uprawia od lat 80-tych, eksperymentując w technikach: olej, akryl, pastel (suchy i tłusty), rysunek, tempera. Od kilku lat najchętniej artykułuje się w malarstwie olejnym, śmiało operując pędzlem i szpachlą.

Od niedawna manifestuje się też w malarstwie abstrakcyjnym. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych STKP i KŚT (TMZM)., oraz plenerów malarskich: Maków Podhalański 2011, Orzysz 2012, Opalenica 2012, Maków Podhalański 2012.

Artystka o sobie:

Malarstwo to mój sposób na życie, już chyba nie potrafię bez tego egzystować na tym świecie.

Lubię zapach i konsystencję farb olejnych... moment, kiedy rozprowadzam je na płótnie, jest dla mnie zawsze WIELKIM WYZWANIEM!!!

Ukończyłam Państwowe Licem Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, a następnie Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie, kierunek wychowanie plastyczne. Jestem nauczycielem plastyki, który odsłania przed uczniami tajniki mojej pasji.

Należę do Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu, gdzie mieszkam i pracuję. W malarstwie preferuję technikę olejną, ale tworzę również w pasteli, akrylu i temperze. Obrazy olejne maluje pędzlem i szpachelką, dlatego mają one grubą fakturę farby.

Nie mam ulubionych tematów, maluję martwe natury, pejzaże, portrety (również na zamówienie).

Dorota Łaz

Zobacz pełną biografię