Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Piotr Sujka

Piotr Sujka

Piotr Sujka urodził się w 1971 roku w Puławach. To absolwent wydziału malarstwa ze specjalizacją malarstwa ściennego na warszawskiej ASP. Jak artysta sam przyznaje, głównym tematem jego prac jest pejzaż, przede wszystkim miejski, martwa natura.

- W pewnym okresie dużo malowałem pejzaży z Kazimierza Dolnego, do którego do dzisiaj mam duży sentyment – mówi Piotr Sujka. - Lecz moją największą pasją i powołaniem jest malarstwo ścienne, szczególnie malarstwo sakralne.

Od 2008 roku artysta mieszka i pracuje w Albanii, w mieście Shkodra. Tam poprzez swoją pracę pomaga odbudować się, zarówno w sposób fizyczny i duchowy Kościołowi Katolickiemu, który został całkowicie zniszczony w czasach komunizmu. Jego malarstwo można zobaczyć na terenie całej Albanii, gdyż jest on autorem malowideł w parafiach Dobrac, Lac-Korbunit, Bilaj, Guri i Zi, Balldren, Derven, Bajza, w parafii Arra e MAdhe w Shkoder oraz w kaplicy Radia Maryja w Tiranie.

Artysta o sobie:
Nazywam się Piotr Sujka i jestem artystą malarzem,ukończyłem ASP w Warszawie na wydziale malarstwa.Zajmuję się malarstwem ściennym sakralnym ale czasem lubię sobie chlapnąć jakiś obraz.Przebywałem przez ostatnie 10 lat w Albanii gdzie miałem zaszczyt zdobiś kościoły w wielu miejscowościach.Moje realizacje można zobaczyć w Tiranie,Shkoder,Balldren,Kakarriq,Dobrac.LAc,Derven, Vukel i jeszcze kilku innych a takżew Polsce.W wolnych chwilach lubię sobie pomalować na płótnie.Mój ulubiony temat to pejzaż w każdej postaci.Często maluje Kazimierz Dolny gdyż pochodzę z Puław i jest to jeden z moich ulubionych tematów.

Pozdrawiam Piotr Sujka

Zobacz pełną biografię