Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Eva Hašková

Eva Hašková

Urodziła się 4 stycznia 1946 r. W Kladnie. W latach 1960-1964 uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych Václava Hollara. Ukończyła Akademię Sztuki, Architektury i Wzornictwa w pracowni prof. Zdeněk Sklenář i jego asystent Jiří Anderle. W 1974 r. Ukończyła pracę magisterską - ilustracje autorstwa Valerie i Wonder Week Nezvala.

Od ukończenia studiów zilustrowała ponad sześćdziesiąt tytułów. Otrzymała kilka wyróżnień za pracę ilustracyjną, w tym nagrodę Arno Sáňki i nagrodę Ministerstwa Kultury w konkursach „Najpiękniejsza książka roku”. Na IX. Biennale ilustracji w Brnie zdobyło Nagrodę Wydawnictwa Wyszehrad oraz IBA Leipzig 82 Wyróżnienie za graficzne wydruki na temat literacki. Dla niektórych bibliofilów stworzyła ilustracje w oryginalnych technikach graficznych, które stopniowo zwyciężyły w jej twórczości.

Otrzymała nagrody 1996, 1999 i 2002 na Triennale czeskiego Exlibris w Chrudimie, a wraz z Karelem Zemanem otrzymała nagrodę na festiwalu Praga Exlibris Praga 2000.

Autor miał ponad osiemdziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, a także bierze udział w głównych wspólnych wystawach. Jest członkiem Hollar Association of Czech Graphic Artists i jest sklasyfikowana jako tzw. Sklenář School.

Mieszka i pracuje w Všenorach pod Pragą.