Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Adam Bakalarz

Adam Bakalarz

Adam Bakalarz (ur. 1989, Tychy) - przedstawiciel młodego pokolenia artystów. absolwent Grafiki na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Dyplom licencjatu otrzymał w 2013 roku, który prowadzony był pod kierunkiem dr Stanisława Cholewy, w pracowni wklęsłodruku. Dzieła Adama Bakalarza skupiają się na odkrywaniu złożonej fizyki ludzkiej anatomii, jego ruchu i związku z otaczającą go przestrzenią.

O sobie mówi: "Problematyka ruchu stanowi tylko część tego co mnie nurtuje, a bierze się to z mojej fascynacji obserwowania przekształcania się ciała ludzkiego, zabawy z formą i napinania jej do granic możliwości. Wywarcie wrażenia poruszenia „rzeźbiarskiej” materii, którą stosuję nie jest łatwym zadaniem. Analizuję ruch jakby składał się z pojedynczych stop-klatek, gdzie jedna pozycja przeobraża się w inną i tak bez końca (niczym w sekwencjach Muybridge'a). Dostrzegam figury pokonujące opór własnych mięśni, siły grawitacji i przenikające się z przestrzenią. Fascynuje mnie zacieranie się czytelności ciała i jego fizycznych ograniczeń. Cielesność zostaje zdeformowana, przetworzona w rzeźbiarską formę, która jednakże intuicyjnie naprowadza nas na realność w odbiorze wykonywanej czynności. (...) Uwielbiam kolor i fakturę starego metalu, jak w rzeźbach i grafikach Eduardo Chillidy, pobudzają one wyobraźnie i myślę o nich jak o fragmentach ludzkiego ciała. Bawią mnie rysunki „Konstrukcji trzech kobiet” Picassa i jego prace z lat 30. Głównym źródłem inspiracji pozostaje dla mnie fotografia. Jest ona jednak bardziej impulsem do działania niż główną bazą na podstawie, której zostanie namalowany obraz. "

Prace Adama Bakalarza biorą udział w wielu wystawach, które są organizowane zarówno w Polsce jak i zagranicą, takich jak:

2018- Kraków, Muzeum Narodowe, "Sztuka teraz"
2017- Floryda, "Art Boca Raton"
2017- Kraków, Galeria Grüning, "Motion"
2016- Miami, Hotel PULSE, Contemporary Art Fair
2016- Warszawa, Bal Fundacji TVN
2016- Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi
2016- New York, CONTEXT New York, wyróżnienie "Wok of the Day"
2016- Kraków, Galeria Messier42, "Grafika Roku"
2014- Kraków, Galeria Plus, "Przemieniony"
2013- Włochy Macerata, Accademia Belle Arti „Action Calling”
2013- Memphis, College of Art, Wystawa grafiki

Zobacz pełną biografię