Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Katarzyna Rutkowska

Katarzyna Rutkowska

Katarzyna Rutkowska jest absolwentką Wrocławskiego Liceum Plastycznego, które ukończyła uzyskując tytuł plastyka jubilera, obecnie studiuje na Wydziale Malarstwa Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Po studiowaniu otaczającej ją natury, główną inspiracją dla młodej artystki stał się surrealizm. Krajobrazy przedstawiające głębię, surowe pejzaże, obrazy, które skupiają się na jednym motywie, powodują, że widz – patrząc na nie – czuje jakby zapraszały a nawet wciągały go do środka. Głębia obrazów prowokuje nie tylko do rozmyślań i zastanowienia wręcz wywołuje stany prawie medytacyjne. Pozorny spokój a jednocześnie ukryta w dziełach akcja sprawiają, że dla niektórych z widzów, obrazy stają się miejscem ucieczki od trudnej codzienności.

Mój główny motyw ( paski) przejawił się pewnego długiego wieczoru w pracowni, który spędzałam malując martwe natury. Pod wpływem impulsu postanowiłam idealnie odwzorować materiał, na którym luźno wyrzucone kawałki papieru układały się w nieregularne stosy. Dźwięki płynącej wokół mnie muzyki inspirowanej afrykańską kulturą spowodowały, że paski z tkaniny przekształciły się w wielką stepową równinę, która zanikała za linią horyzontu. Następne, co musiałam zrobić to zacząć eksperymentować z kształtem i kolorem. Czuję to bardzo głęboko, dlatego robię to do dziś dnia.