Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Romuald Łoszewski

Romuald Łoszewski

Romuald Łoszewski urodził się w 1948 roku.
Studiował Architekturę i Budownictwo Lądowe, które uwieńczył dyplomem na Wydziale Inżynierii Lądowej w 1972 r.
W życiu zawodowym był w swoistym rozdarciu między humanistycznym spojrzeniem na świat a światem matematyki i inżynierii. Jego liczne pobyty za granicą na stypendiach, stażach i kontraktach, często w krajach pełnych słońca i egzotyki pozostawiły niezatarty ślad we wrażliwej na światło i kolor „artystycznej partycji” jego umysłowości. Fascynacje artysty związane są z grą światła i cienia w otaczającej rzeczywistości, czemu daje wyraz w tworzeniu pejzaży, od realistycznych do mniej lub bardziej abstrakcyjnych.
Świat portretowania martwej natury traktuje jako wyzwanie na drodze uproszczenia i zakodowanie go w możliwie najmniejszej ilości informacji.
Swój dorobek artystyczny powiększa z każdym dniem, zgodnie z łacińską maksymą: ” nulla dies sine linea „.
Romuald Łoszewski poprzez stosowanie intensywnych barw, mocnego koloru, często w kontrastowych zestawieniach, eksponuje w swych pracach starannie skomponowaną formę obrazu. Jest to malarstwo wrażeniowe, dające w ekspresyjny sposób wyraz emocjom, które towarzyszyły mu przy tworzeniu obrazu bądź były inspiracją dla artysty. Prace Romualda Łoszewskiego znajdują się w galeriach sztuki współczesnej.