Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Justyna Ryll

Justyna Ryll

Justyna Ryll to absolwentka wydziału Malarstwa sztalugowego Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Jej dyplom – „Zagadnienie światła w pejzażu leśnym” wykonała pod kierunkiem prof. Wiesława Garbolińskiego. Na drogę jej rozwoju twórczego mieli również znaczący wpływ – prof. Barbara Szubińska, prof. Antoni Fałat, prof. Franciszek Starowieyski, prof. Ryszard Osadczy, mgr. Józef Panfil, mgr. Aneta Jaźwińska, i wielu innych. Jest miłośniczką lasu i jego – lekko wiejących grozą, ale i pogodną baśniowością ostępów i komyszy, w których zawsze ukrywają się jakieś maleńkie „dzieła sztuki” – barwne liście, jagody, kwiaty lub motyle, czy może tylko promień i blask słońca na pniu drzewa. Jej prace znajdują się w galeriach sztuki współczesnej. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych w różnych ośrodkach kultury i nauki np. w Galerii 8+ w Warszawie („Wystawa Podyplomowa” w 2007 r. „Silva et rei” w 2010 r.), a także na Politechnice Warszawskiej, w Domu Technika NOT w Warszawie, czy podczas większych wydarzeń artystycznych np. Święta Saskiej Kępy – Od 100 lat w Warszawie – Grochów, Saska Kępa, Gocław („Leśna Tkanina” 2016 r.) Uczestniczyła także w wystawach zbiorowych np. w wystawie pokonkursowa 17 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2006/2007 w Galerii Sztuki w Legnicy.

Maluje też na zamówienia prywatne – specjalizując się portretach przyrody – już nie tylko lasu, ale np. Kotów rasy Maine Coon (największe koty domowe). Poza malarstwem realizuje się twórczo w dziedzinie rzeźby, ceramiki, rysunku, ilustracji, literatury, oraz tkactwa.

Od paru lat zajmuje się także edukacją młodych adeptów sztuki – co również traktuje jako artystyczne wyzwanie, pozwalające odkrywać wciąż na nowo wielość spojrzeń i sposobów plastycznej interpretacji świata.

Zobacz pełną biografię