Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Bożena A. Olak

Bożena A. Olak

Obrazy Bożeny A. Olak
Bożena A. Olak urodziła się w Warszawie. Obecnie mieszka na warszawskim Ursynowie. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała socjologię.
Od najmłodszych lat jej pasją było malarstwo. Uczestniczyła w zajęciach malarskich w licznych kołach plastycznych. Z sukcesami brała udział w krajowych i międzynarodowych wystawach i konkursach malarskich uzyskując wyróżnienia i nagrody (m.in. w 1987 nagrodę w Dusseldorfie). W 1987 r. decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki uzyskała uprawnienia artysty plastyka w zakresie malarstwa sztalugowego.
Od 1987 roku zamieszkała w Atenach. Taną w ostatnich 30 latach, przebywała przez ponad 25 lat. Kontynuowała swoje pasje artystyczne czerpiąc z przebogatych zasobów kulturowych antycznej Grecji. Została członkinią greckich związków plastyków PELT (Ogólnogreckiego Stowarzyszenia Literatury i Sztuki) i APELLIS.
W latach 1998-2001 studiowała archeologię antyczną w American School of Classic Studies w Atenach w zakresie kultury minojskiej i mykeńskiej. Uczestniczyła w pracach archeologicznych na ateńskim Akropolu, podatenskim Dionizos, w Koryncie i w Mykenach na Peloponezie.
Systematycznie wystawiała swoje prace malarskie, uzyskując bardzo pochlebne opinie i uznanie. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych organizowanych przez PELT, APELLIS, UNESCO i PARNASSOS oraz w kilkunastu wystawach indywidualnych w całej Grecji. Prace jej były często wyróżniane i nagradzane przez greckie stowarzyszenia artystyczne (PARNASSOS i greckie kluby UNESCO). Udzielała się w greckich organizacjach charytatywnych ELPIDAi MDA.
W ostatnich latach dzieli swój czas pomiędzy Grecję i Polskę. Od kilku lat wystawia swoje prace również w naszym kraju począwszy od wystawy na Zamku Królewskim w Niepołmnicach. W 2014 roku pokazała swoje obrazy na wystawie w Galerii I.M.Patecki w Kielcach (wystawa razem z pracami profesora Stefana Dousy, Jolanty Darowskiej-Dousy i Piotra Łopalewskiego). W 2015 roku obrazy Bożeny Olak były wystawiane w Muzeum w Łowiczu i w Muzeum Zamek Piastowski w Legnicy. Jesienią 2016 roku zaprezentowała swoje prace w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Jej prace można również oglądać na pokazach czasowych organizowanych przez Kolonię Artystyczna, w Zalesiu Dolnym-Piasecznie oraz w galeriach obrazów w Warszawie i w Krakowie.

Zobacz pełną biografię