Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

MIROSŁAW ŚLEDŹ

MIROSŁAW ŚLEDŹ

Urodzony w 1961 r. w Gdyni. Malarz samouk. Mieszka i pracuje w Gdyni. Zaczął malować w 1991 r. a dwa lata później, pod wpływem kubistycznej inspiracji wykreował własny styl w którym wyeliminował wszelkie okrągłości pozostawiając jedynie proste, geometryczne formy. Swój styl określił jako „kwadryzm”. Pierwsza wystawę artysta miał w galerii „Art en Marge” w Brukseli we wrześniu 1994 r. Twórczość artysty zalicza sie do nurtu „art brut” czyli sztuki surowej. Od 1994 r. (dzięki prowadzącej gdyński Klub Miłośników Sztuki dr Magdalenie Tyszkiewicz, reprezentantce Polski Miedzynarodowego Stowarzyszenia Artoterapii) obrazy M. Śledzia wystawiano m.in. w Kioto, Yokohamie, Biarritz, Bordeaux, Chicago, Monachium i Wenecji. Artysta brał udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. 1995 r. w Liege, wystawie „Blind Walk” w Koeln (2002), czterech wystawach w Druskiennikach (2005-2009) a także na międzynarodowym festiwalu w Nitrze na Słowacji (2012). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.
Gdyński malarz amator Mirosław Śledź geometrysta, prymitywista, twórca kwadryzmu, zaliczany do nurtu „art-brut” zaprezentuje na wystawie 30 prac malarskich i 16 rysunków z swojego nowego cyklu, w którym świat cyfr odgrywa szczególną rolę. Po wczesnych inspiracjach kubizmem, zaintrygowany pracami liczonymi Romana Opałki, zaczął numerować swoje prace. Wyliczając zatem można przedstawić Śledzia za pomocą liczb: dwadzieścia pięć lat pracy twórczej, ponad 200 wystaw w Polsce i za granicą, około 3000 namalowanych obrazów, 15 plenerów artystycznych, 1 prowadzony blog i 1 vlog. A do tego niewyczerpana energia do pracy, niezliczone pomysły i inspiracje, liczne próby filmowania, fotografowania, eksperymenty.
Blisko związany z Gdynią, w której mieszka od urodzenia i którą nieustannie dokumentuje. Na wystawie zobaczymy prace będące efektem chwytania tego, co blisko życia.

Zobacz pełną biografię