Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Henryk Płóciennik

Henryk Płóciennik


Henryk Płóciennik jest rdzennym łodzianinem. Należy od grupy wybitnych polskich artystów grafików. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane na krajowych i międzynarodowych konkursach, prawie 50 indywidualnych wystaw w kilkunastu krajach na kilku kontynentach, kilkadziesiąt wystaw zbiorowych.

Prace Płóciennika znajdują się m.in. w oddziałach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Słupsku, Gdańsku, w Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Okręgowym w Częstochowie, Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi, Bibliotece PAN w Gdańsku, Bibliotece Jagiellońskiej Krakowie, w kilku muzeach okręgowych, w Muzeum w Skopie, w Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie, Biurze Wystaw Artystycznych w Łodzi, w Muzeum Zamkowym w Malborku, Bibliotece Narodowej w Warszawie.

W roku 2007 kolekcja Płóciennika pt. AMEN - poświęcona Janowi Pawłowi II - pokazana była w największym sanktuarium Maryjnym na świecie - w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupy w Mexico City (27 stycznia, w rocznicę nawiedzenia Bazyliki przez naszego Ojca Świętego) oraz w Rzymie, w październiku, z okazji rocznicy powołania Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.