Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski – fotograf poszukujący abstrakcyjnego piękna ukrytego w krajobrazie i przyrodzie. Są to zarówno obrazy chaosu, jak i nieoczekiwanego uporządkowania, przyciągające uwagę niezwykłym układem barwnych plam lub surową, monochromatyczną tonacją. Główną rolę w ich tworzeniu odgrywa światło potrafiące odrealnić obraz poprzez zmianę lub eliminację kolorów, ukrycie szczegółów bądź deformację kształtów. Dotyczy to zwłaszcza światła przenikającego przez półprzepuszczalne warstwy (lód, woda, mgła, liście) oraz światła odbitego.

Swoją fotograficzną pasję dzieli ze swoją żoną – Bożeną. W poszukiwaniu abstrakcyjnych motywów wspólnie wiele podróżują, zarówno po kraju jak i za granicą.

Waldemar Komorowski jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych międzynarodowych i krajowych (m.in. International Salon – The Golden Spurs, konkursy International Federation of Wildlife Photography oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody). Wspólnie z żoną prezentują swoje prace na wystawach między innymi w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Pułtusku, Włodawie, Łebie oraz w wydawanych przez siebie albumach.

Bożena i Waldemar Komorowscy opracowali własną technikę przygotowania i prezentacji fotografii. Jej głównymi elementami są: precyzyjna i szczegółowa obróbka tonalna oraz zapewnienie optymalnego kontrastu lokalnego i ostrości obrazu. W rezultacie powstają matowe, duże wydruki o maksymalnym stopniu odwzorowania szczegółów, wysokiej dynamice oraz bogactwie kolorów. Wszystkie fotografie są drukowane własnoręcznie przez Autora, numerowane i sprzedawane w edycji limitowanej do 25 sztuk. Do wydruku fotografii Bożena i Waldemar Komorowscy używają wielkoformatowej drukarki Epson Stylus Pro 7880 z tuszami Epson UltraChrome K3 Vivid Magenta, stosując matowe papiery firmy Epson - Hot Press Bright, Textured Fine Art, Enhanced Matte oraz matowe płótno Epson Exhibition Canvas Matte.

Zobacz pełną biografię

Waldemar Komorowski — Uwolnione

Uwolnione

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski — Metalicznie

Metalicznie

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski — Archipelag

Archipelag

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski — Nurt

Nurt

Waldemar Komorowski

Waldemar Komorowski — Chaos

Chaos

Waldemar Komorowski