Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Włodzimierz Daszewski

Włodzimierz Daszewski

Włodzimierz Daszewski

Myśli bytują w rzeczach, w mózgu lub przedmiotach powstałych w wyniku działania myśli i kształtowania materii ręką człowieka.

Pierwotną substancją jest nieskończoność niebytu. W niej powstała materia. Materia pozwala wyodrębniać formy przez różnicowanie kształtów. W tle pozostaje nicość, jako najbogatsza w możliwości macierz.

Nieistniejące coś ukształtowane przez myśl za pomocą aktu uświadomienia jest to figura z n-wymiaru, której śladem w przestrzeni trójwymiarowej jest kula, a w dwuwymiarowej koło. Nie odbieralne coś w naszym wymiarze opiera się o pojęcie nicości.

Jak nadać temu wyraz? W postaci nad-wymiaru zakodowanego w przestrzeni symbolicznej obrazu. Dlatego perforacje w obrazach są jego nad-wymiarem. Powinny być odbierane w kontekście trójwymiarowej przestrzeni symbolizowanej na obrazie perspektywą. Obrazy są malarską, materialną ramą nicości wyodrębniającą i określająca nieuchwytny obiekt na czas trwania materii obrazu.

Autor prac po skończeniu liceum ekonomicznego w latach 80. XX wieku pracował w statystyce, księgowości i poligrafii. Potem uzyskał plastyczne uprawnienia zawodowe. W latach 90. XX wieku poza malarstwem sztalugowym zajmował się konserwacją zabytków na podłożu papierowym, książek zabytkowych, skóry i malarstwa. Po skończeniu studiów w zakresie informacji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim i obronie doktoratu, jako nauczyciel akademicki od 2005 roku wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się informacją cyfrową, jej obiegiem, trwałością, ewolucją, materializacją, konserwacją.

Wystawy indywidualne:
1983 Galeria DOK Warszawa Anin
1984 Galeria „U" Warszawa. Nic niematerią obrazu
1986 Sprzedaż nieistniejącego. Akcja konceptualna za pomocą ogłoszeń prasowych
1987 Galeria DOK Warszawa Anin
1988 Galeria ŻOK Warszawa
1991 Galeria „U" Warszawa. Czwarty wymiar aksonometryczny w obrazach
1991-1995 Akcja Mail-Art. Nieistniejące obrazy dostarczane indywidualnie pocztą
2005-2008 Minimal-Net-Art. Grafiki cyfrowe do odnalezienia w sieci

1990 Uprawnienia zawodowe artysty malarza nadane przez M.K. i S.

Prace w zbiorach: w Polsce, Francji, Niemczech, Holandii, USA

Zobacz pełną biografię