Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Rusudan Petviashvili

Rusudan Petviashvili

Rusudan Petviashvili urodziła się w Tbilisi dnia 25 stycznia 1968 roku. Zaczęła malować gdy miała rok i dziesięć miesięcy. Pierwsza wystawa odbyła się kiedy miała 6 lat. Były wystawiane do stu obrazów - przeważnie wielko-sformatowe jednoprzyciskowe rysunki. Naukowcy, jak również społeczeństwo były oszołomione, gdy zobaczyły niesamowite umiejętności dziecka.

W wieku 8 lat Rusudan Petviashvili miała dwa osobiste wystawy w Moskwie. Trzy lata później, kolejna wystawa odbyła się ponownie w Moskwie, a następnie w Tbilisi. 13-letnia Rusudan wystawiał swoje prace w różnych miastach Francji i wreszcie w Paryżu.

W St. Yorre, odbyła się nadzwyczajna konferencja prasowa w celu zbadania zjawiska zwanego malarstwem Rusudan Petviashvili. Po niej odbyły się wystawy w Wiedniu, Budapeszcie, Madrycie, Londynie, Moskwie i Tbilisi ponownie, jak również, w ciągu ostatnich lat, we Francji i USA.

Zostało wydano mnóstwo książek z ilustracjami Rusudan. Wśród nich są wydawane w Moskwie i Paryżu: "Rycerz w tygrysiej skórze" oraz "Krajowe Bajki Gruzji".

Rusudan Petviashvili jest wymieniona w książce "2000 Sławnych Osób XX Wieku", wydanej przez Biograficzne Centrum w Cambridge.

Rusudan uczestniczyła w malarstwie miniatur dla Ewangelii, która jest prekursorem w katedrze św Trójcy w ramach błogosławieństwa Jego Świątobliwości i błogosławieństwa Ilii II, Katolikos-Patriarcha Całej Gruzji.