Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Marta Kołodziejska

Marta Kołodziejska

Marta Kołodziejska

Urodzona w 1979 roku w Świnoujściu. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Constantina Brancussi w Szczecinie. Studia w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Dyplom z wyróżnieniem w 2006 roku w pracowni wklęsłodruku prof. Marii Radmskiej-Tomczuk oraz wypukłodruku prof. Andrzeja Załeckiego.
Stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina, stypendia artystyczne WSSU oraz nagroda Marszałka Województwa za najlepszy dyplom uczelni artystycznych w 2006 roku. Uczestnik wystaw zbiorowych (min. Rostock (grafika), Szczecin (rysunek, malarstwo), Kraków (plakat), Tarnów (rysunek), Moskwa (plakat), Brollin (grafika użytkowa), wymiany młodzieżowej (Liban- Jordania- Syria 2004 r.), akcji artystycznych (min. „Muszla Fantastyczna”, „Deptak Bogusława”) i aukcji charytatywnych (aukcje internetowe, przekazywanie obrazów na aukcje organizowane przez Lions Club Rainbow Bridge Szczecin).

Wystawy indywidualne:
Wystawa indywidualna fotografii - Klub 13 Muz (2000r.)
Wystawa indywidualna malarstwa i rysunku - Hotel Rondo Szczecin (2003r.)
Wystawa indywidualna malarstwa i rysunku - stadnina koni, Dobra Szczecińska (2003r.)
Wystawa indywidualna malarstwa pt." Kawałki prywatne" w Cafe Galerya (2005 r.)
Wystawa indywidualna grafiki warsztatowej pt. „ Świat między czernią i bielą” w Miejskim Ośrodku Kultury „Delta” (2006r.)
Wystawa indywidualna grafiki warsztatowej pt. „ Ryby, Śmylaki i inne Pokraki” w Klubie 13 Muz (2007r.)
Wystawa indywidualna grafiki warsztatowej pt. „ Ryby, Śmylaki i inne Pokraki” w Miejskim Ośrodku Kultury, Kalisz Pomorski (2007r.)

Ważniejsze wyróżnienia:
Udział w międzynarodowym konkursie graficznym Golden Bee, Rosja (kwalifikacja do finału)
Udział w konkursie malarskim ”Deptak Bogusława”, pierwsze miejsce (2003r.)
Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecina (2004r.)
Udział w konkursie uczelnianym na projekt winiety do czasopisma "Autograf" - wyróżnienie (2004r.) * Udział w Przeglądzie Plakatu Polskiego w Krakowie kwalifikacja na wystawę i do folderu (2005r.)
Udział w konkursie „III Biennale Sztuk Wszelakich - *Tarnowskie klimaty 2005*” (zgłoszone 3 rysunki), kwalifikacja do wystawy pokonkursowej.
Dyplom magisterski pt.” Świat między czernią a bielą” w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej zaliczony z wyróżnieniem (2006r.)
Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom uczelni artystycznych (2006r.)
Udział w konkursie graficznym, kwalifikacja trzech prac do wystawy pokonkursowej (2010r.)
4 grafiki wykorzystane do stworzenia okładki na płytę cd „Born in Szczecin” oraz plakatów promujących festiwal „czarno-biały” (2010r.)

Od 2007 asystentka w pracowni grafiki warsztatowej WSSU (Akademia Sztuki w Szczecinie).

Autorka mówi o swoich pracach tak:
"W moich ostatnich linorytach dążę do osiągnięcia szarości, przy czym robię tylko czarno białe prace. W tym celu używam wszelkich dostępnych (i nie) narzędzi. Tematyka jaką podejmuję jest raczej syboliczna ale tworząc każdą grafikę staram się oddać moje przeżycia i przemyślenia. Nie chcę tego potem tłumaczyć, dlaczego wolę kiedy odbiorca szuka swoich własnych skojarzeń w oparciu o moja pracę".

Zobacz pełną biografię