Dołącz do nas na Facebooku

Poleć nas na Facebooku

Profesjonalna Oprawa Obrazów i Luster, Grafik w Ramy Drewniane i aluminiowe, Passe-partout

Opraw obraz albo lustro

Aleksandra Korotecka

Aleksandra Korotecka

Ukończyłam Grafikę Artystyczną na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (1999rok). Po obronie Dyplomu pracowałam w pierwszym, wyuczonym, w Liceum Sztuk Plastycznych, zawodzie, jako dekoratorka. Po kilku latach pracy dekoratora, zajęłam się zawodowo malarstwem. Początkowo tworzyłam wieloczęściowe obrazy, które można było komponować w wieloraki sposób: w pionie, poziomie czy w pierwotnym układzie, który najczęściej miał formę zbliżoną do kwadratu. Ten pomysł, na indywidualne komponowanie obrazu na ścianie własnego wnętrza, wynikał z moich doświadczeń w dziedzinie dekoracji wnętrz. Tematem moich pierwszych obrazów był świat roślinny. Elementy roślinne, łączyłam z elementami dekoracyjnymi i reliefami. Prace te charakteryzowało bogactwo detali i szegółów. Z czasem, w mojej twórczości, dekoracyjność, detale, graficzność zaczęły zanikać, a w ich miejsce pojawiła się malarskość. Nowym tematem stał się człowiek...

Moją ulubioną techniką jest technika olejna. Podstawowe techniki w oleju to: 'alla prima' - polegająca na bezpośrednim wprowadzeniu koloru bez podmalówek i laserunków; 'laserunek', w którym pierwsza warstwa farby prześwituje przez naniesioną na nią półprzeźroczystą warstwę i oraz 'impasto', gdzie gruba, gęsta farba, nakładana najczęściej szpachlą, tworzy rzeźbiarską fakturę obrazu. Osobiście preferuję laserunek, dzięki, któremu obraz nabiera głębi i lekkości. Do podmalówki używam farb wodnych - szlachetnych gwaszy i akryli. Dodatkowo lubię wprowadzać głębokie faktury za pomocą past fakturalnych.

Stosuję podobrazia z gotowymi gruntami malarskimi, mają gładkie boki (brak zszywek czy gwoździ), które zamalowywuję w tonacji obrazu. Na koniec obraz zawsze zabezpieczam błyszczącym werniksem.

Do malowania na grubych kartonach stosuję trzy rodzaje farb: akwarelę, gwasz i akryl. Dwie pierwsze farby, są farbami czysto naturalnymi, składają się z pigmentów i gumy arabskiej. Akryl jest farbą, w której spoiwem jest mleczko akrylowe. Przypomina nieco w swej połyskliwości olej. Podłożem tych prac jest zawsze wysokogatunkowy karton o gramaturze 300g. Obrazy można oprawiać w passepartout, ramy lub antyramy.

Aleksandra Galas (Korotecka)

Zobacz pełną biografię